Strona główna / Artykuły z branży / InPost i Cyfrowy Polsat zainteresowani akcjami eobuwie.pl

InPost i Cyfrowy Polsat zainteresowani akcjami eobuwie.pl

Negocjacje trwają

Negocjacje na zasadzie wyłączności z dwoma inwestorami – A&R Investments Limited (jeden z akcjonariuszy spółki InPost S.A.) oraz z Cyfrowym Polsatem dotyczą po 10% udziałów Eobuwie od Grupy CCC w ramach transakcji pre-IPO za kwotę 500 mln za każdy. Okres wyłączności potrwa do 31 marca 2021 roku.

Transakcja zapewni spółce Eobuwie pozyskanie silnych akcjonariuszy mniejszościowych, a Grupie CCC pozyskanie 1 mld zł i jednoczesne utrzymanie pozycji akcjonariusza większościowego Eobuwie.

Wpływy ze sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji Grupa CCC zamierza przeznaczyć m.in. na ogólne cele korporacyjne (częściową spłatę i refinansowanie zobowiązań), dodatkowe zabezpieczenie finansowe na wypadek kolejnych obostrzeń oraz na rezerwę gotówkową, która będzie niezbędna do przygotowania i częściowego sfinansowania wykupu 25% akcji Eobuwie należących do MKK3.  

Grupa CCC obecna jest w 29 krajach – w 22 sprzedaż prowadzona jest w ponad 1000 sklepów detalicznych, a w 17 poprzez kanał online. Firma posiada łącznie 70 platform online na terenie całej Europy – eobuwie, CCC, MODIVO, DeeZee, Gino Rossi.

Kategorie: